Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Imieniny Barbary

postheadericon Imieninowe życzenia i prezenty dla Barbary

W dniu 4 grudnia składa się życzenia górnikom, ale także wszystkim Barbarom. Imieniny Barbary obchodzone są bowiem tylko raz w roku. Chociaż nie wiadomo dokładnie kiedy patronka górników poniosła męczeńską śmierć, to ustalono iż będzie wspominana właśnie tego dnia.

Jeśli chodzi o obchody Barbórki, to najpierw jest masz święta, po której rozpoczynają się koncerty, akademie i dobra zabawa. Górnicy mogą usłyszeć wówczas wiele miłych słów, wyrażających szacunek dla ich ciężkiej pracy. Natomiast jakiego rodzaju życzenia można składać bliskim Barbarom? Jeżeli widzimy się z nią osobiście lub rozmawiamy z nią przez telefon, to zwykle nie układa się wcześniej słów w jakiś bardzo konkretny sposób. Chodzi raczej o zastanowienie się co jest ważne dla danej solenizantki. Składając jej życzenia mówi się przede wszystkim o tym. Z kolei jeśli wysyłamy kartkę, e-maila czy smsa, można poszukać albo ułożyć jakiś ładny wierszyk. Oto kilka przykładów:

„Dużo zdrowia, radości i wolnego czasu,

Tego w dniu imienin życzę Ci Basiu”,

„Dziś imieniny Barbary, pretekst to doskonały

Żeby życzenia jej złożyć i buziaka dołożyć”,

„Szczęścia, zdrowia i miłości,

W dniu dzisiejszym wielu gości,

I prezentów też niemało,

Życzę Ci droga Barbaro”.

Z pewnością ładna kartka z życzeniami będzie dla każdej znajomej Barbary bardzo miłym upominkiem. Jeśli jednak jesteśmy zaproszeni na przyjęcie imieninowe, to warto pomyśleć o jakimś większym prezencie. Mogą to być chociażby kwiaty i czekoladki. Natomiast jeśli święta Barbara jest patronką bliskiej nam osoby, to wówczas szukamy zwykle jakiegoś wyjątkowego prezentu. Im bliżej z nią jesteśmy, tym lepiej wiemy z czego się ucieszy. Może będzie to wymarzona bluzka, a może szalik i rękawiczki pasujące idealnie do nowej torebki. Jeśli nasza Basia lubi czytać, to warto poszukać najnowszej książki jej ulubionego autora. Ciekawy pomysł to zaproszenie jej do kina, teatru czy na koncert. Jest wiele możliwości i trzeba po prostu chwilę się zastanowić co sprawi jej największą przyjemność. Na pewno przede wszystkim ucieszy się z obecności ważnych dla niej osób na przyjęciu czy podwieczorku imieninowym.